gemo-axo

gemo

gemo

interiér kanceláří stavební firmy, BB Centrum Brumlovka v Praze
projekt 2023

VÝCHOZÍ STAV
Stávající interiér má kvality v podobě kultivovaného uspořádání dispozice, estetického materiálového a barevného provedení, a zajímavé kombinace skleněných příček a montovaných nábytkových modulů. Nicméně, bylo třeba přehodnotit vhodnost pro nové využití prostoru.

1. Vstupní část je dlouhá a tmavá, není atraktivní a nelze jí smysluplně využít.
2. Recepce je příliš vzdálená od vstupu a není snadno viditelná.
3. Prosklený showroomu je nevyužívanou bariérou v prostoru.
4. Back office je oddělena od ostatních pracovních míst a je překážkou v komunikaci mezi zaměstnanci.
5. Polootevřená kancelář za zády recepce působí rozpačitě.

VÝCHODISKA
Výchozím předpokladem pro změnu interiéru je otevření prostoru, zvýraznění stavebního charakteru a posílení identity firmy. Vzniká pracovní prostředí, kombinující syrovost vložených průmyslových prvků a eleganci stávajícího zařízení interiéru, jehož barevnost je ponechána a doplněna akcentem firemní barvy Process Magenta.

VARIANTA LEŠENÍ
Návrh spočívá v jednodušší a levnější úpravě interiéru, minimalizaci změn. Do stávající dispozice je vložena prostorová struktura, která je vystavěná ze stavebního lešení natřeného ve firemní barvě. Výsledkem je uplatnění výrazné výtvarné stopy jako odkazu na estetiku stavebního průmyslu a propojení identity firmy s interiérem. Recepce není zdůrazněna nad rámec ostatních prvků.

VARIANTA ARMATURA
Změny interiéru uvolňují dispozici ve vstupní části, prosvětlují prostor a vnáší prvky připomínající stavební proces. Centrální recepce je umístěná v jádru kanceláří, propojuje pracovní, jednací a společné prostory. Na dosah recepce vzniká místo k pořádání školení a seminářů. Atraktivita interiéru tkví ve spojení kultivované estetiky administrativních prostor se syrovostí stávajících a nově vložených stavebních prvků. Recepčním pultem je rameno z prefabrikovaného betonového schodiště a pod strop je doplněn rastr z výztužných sítí ve firemní barvě, který od recepce paprskovitě zasahuje do všech směrů dispozice.

BAREVNOST A MATERIÁLY
Současná materiálová paleta v interiéru je kultivovaná a kombinace barev působí harmonicky. Pastelové a bílé plochy poutavě vystupují z převažujícího tmavě šedého rámce v kombinaci se světlejším dřevem. Neutrálně založené pojetí interiéru vybízí k doplnění pastelové škály barev, uplatňujících se v plochách, výraznějším barevným akcentem. Firemní barva Process Magenta v takto založeném interiéru vyznívá působivě a stavebním prvkům propůjčuje osobité kouzlo potřebné výtvarné zkratky.

gemo-2gemo-3gemo-4gemo-5gemo-6gemo-7gemo-8